Skip to content

Naša história: Vyrábame džúsy už viac ako 60 rokov

NÁŠ ZÁVÄZOK VYRÁBAŤ VYSOKO KVALITNÉ DŽÚSY A OVOCNÉ ŠŤAVY S VYNIKAJÚCOU CHUŤOU JE NIEČO NA ČO SA MÔŽETE SPOĽAHNÚŤ.

1939

Zrodený v Belgicku

Je známe, že na všetkých bojiskách 2. svetovej vojny, kde bojovali Američania po boku spojencov, bol k dispozícii aj americký národný nealkoholický nápoj Coca-Cola. Málokto však vie, že v rovnakom čase sa v Európe, presnejšie v Belgicku, zrodila iná značka spoločnosti The Coca-Cola Company. História patentovania nealkoholického nápoja Cappy v Európe zachvátenej šialenstvom totálnej vojny by mohla byť pokojne námetom na vzrušujúci film.

1940

Vynález nápoja Cappy

Dňa 13. mája 1940, keď sa očakávala rýchla okupácia Belgicka Nemcami, navrhol Carl West, šéf pobočky Coca-Cola v Belgicku, aby sa jeho zamestnanci pokúsili o útek do Francúzska, a to so všetkým vybavením a so zásobou cukru. Odtiaľ chceli odísť do Anglicka. V stredu 15. mája sa vydali na cestu nákladný automobil a autobus so 64 cestujúcimi (z nich tvorili tretinu deti). Po dlhej a dramatickej ceste, počas ktorej boli prenasledovaní a bombardovaní nemeckým letectvom, sa im podarilo doraziť Lamanškému prielivu, ale bolo už neskoro na to, aby sa dostali do Anglicka. Carl West a jeho zamestnanci s rodinami boli nútení vrátiť sa do Bruselu. Čakalo ich príjemné prekvapenie – ich továreň zostala nedotknutá. Aj keď bola vojna, život pokračoval ďalej. Carl West nemohol získať z USA dodávku presláveného koncentrátu pre nápoj Coca-Cola, a preto vymyslel nápoj s pomarančovou príchuťou, ktorý nazval Cappy. Belgičania ho okamžite prijali za svoj a nápoj Cappy sa stal jednou z najobľúbenejších povojnových značiek spoločnosti The Coca-Cola Company.

1950

Pomarančový mráz

Na začiatku 50. rokov minulého storočia bol zdokonalený postup na dopravu pomarančovej šťavy na veľké vzdialenosti. Novinka spočívala v tom, že šťava sa zmrazila a posielala sa zákazníkom v špeciálnych chladených jednotkách.

1949

Vznik názvu

Spoločnosť Vacuum Foods sa premenúva na Minute Maid Corporation a preberá tak názov svojho veľmi obľúbeného pomarančového džúsu. Názov Minute Maid® pôvodne vytvorila už v roku 1946 jedna bostonská marketingová firma ako slovnú hračku naznačujúcu pohodlnosť a jednoduchosť prípravy tohto lahodného pomarančového džúsu.

1960

Spájame sily

V roku 1960 sa stala spoločnosť Minute Maid, v súčasnosti svetová jednotka na trhu ovocných džúsov, divíziou spoločnosti The Coca-Cola Company. Spojilo sa tak viac ako 100 rokov skúseností silnej spoločnosti The Coca-Cola Company a odbornosti spoločnosti Minute Maid.

Štart značky

2014

Štart nových výrobkov (Cappy ľadové ovocie, Cappy s dužinou atď.)