PlantBottle®

ZA ČISTEJŠÍ ŽIVOT.

PlantBottle 

 

Aj vy máte každý týždeň svoj rituál? Roztriediť papier, plasty, sklo, kartóny z nápojov a odniesť ich do farebných kontajnerov? Recyklácia obalov je v súčasnosti samozrejmosťou pre viac ako dve tretiny obyvateľov Slovenskej republiky.  V minulom roku bolo takto recyklovaných takmer 63% plastových obalov.

 

A viete, že veľmi jednoducho môžete urobiť ešte viac? A to bez akejkoľvek dodatočnej námahy? 

Od jari 2016 vyrábame pramenitú vodu Bonaqua v nových fľašiach PlantBottle® s novým unikátnym dizajnom Twist, ktorý redukuje objem odpadu až o 50%.

Fľaše PlantBottle® sa na prvý pohľad od bežne používaných PET fliaš nijako neodlišujú. Dôležitý je materiál, ktorý sa používa na ich výrobu. V čom je PlantBottle® iná?

 

PlantBottle® je: 

Z obnoviteľných zdrojov

 

• 30 % materiálu fľaše  je rastlinného pôvodu, ide o cukrovú trstinu.

• Použitím obnoviteľného materiálu sa znižuje spotreba neobnoviteľného zdroja – ropy. 

 

Recyklovateľná

 

• V porovnaní s existujúcimi kompostovateľnými obalmi je PlantBottle® recyklovateľná v rámci existujúceho reťazca. Rovnako ako ostatné PET obaly patrí do žltého kontajnera.  

 

Inovatívna

 

• Na vývoji materiálu fľaše PlantBottle® sa priamo podieľa spoločnosť Coca-Cola. Technológiu výroby poskytujeme aj ďalším výrobcom, ako sú Heinz, Ford alebo Nike. 

• Do roku 2020 plánujeme vyvinúť fľašu, ktorá sa bude vyrábať len z obnoviteľných zdrojov. 

 

Jednoducho Bonaqua PlantBottle® vypadá, funguje a recykluje sa ako tradičná PET fľaša. A vy môžete mať vďaka nej lepší pocit, pretože zas o niečo viac šetríte životné prostredie bez toho, aby vás to stálo ďalšiu námahu.  

 

Twist Design

 

Fľaša PlantBottle je navrhnutá tak aby spotrebiteľom jednoduchým a zábavným spôsobom pripomínala dôležitosť recyklácie a ochrany životného prostredia. Najdôležitejšie ale je, že jej unikátny tvar recykláciu výrazne zjednodušuje. Stačí len ľahko otočiť a fľaša bude oveľa menšia. Vďaka tomu môžete zmenšiť objem odpadu až o 50%.

 

S každou novou fľašou Bonaqua PlantBottle® urobíte niečo navyše pre čistejší život.